Ekologiczne sprzątanie z pomocą myjki parowej
PAROWNICE umożliwiają przedsiębiorstwom redukcję kosztów działalności usługowej. Są też rozwiązaniem zdecydowanie przyjaznym środowisku.
Zużycie wody
Korzystając z parownic, zużycie wody w procesie czyszczenia jest niższe o nawet 90-95%. Wodę, która w przypadku standardowego czyszczenia jest konieczna, do rozpuszczenia zabrudzeń zastępuje bowiem sucha para, przenikająca strukturę powierzchni. Jej wysoka temperatura (145-180° C) umożliwia rozpuszczenie najtrudniejszych plam i skuteczną dezynfekcję, a siła uderzenia pomaga oderwać zanieczyszczenia.
Użycie detergentu
Wyżej wymienione właściwości suchej pary pozwalają ograniczyć, a nawet całkowicie wyeliminować korzystanie z detergentu, który jest konieczny w procesie standardowego czyszczenia. W przypadku czyszczenia wyjątkowo trudnych do usunięcia zabrudzeń, efekt działania myjki parowej można wspomóc przez zastosowanie odpowiedniego środka chemicznego. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku usuwania m.in. tłustych lub kleistych zabrudzeń i plam, zabrudzeń w gastronomii czy też gum do żucia oraz graffiti.
Efekt czyszczenia i ergonomia pracy
Użycie parownicy w procesie czyszczenia zapewnia lepsze efekty w porównaniu z metodami tradycyjnymi. Jest to także metoda bardziej ergonomiczna, ponieważ pozwala na oszczędność czasu i zmniejszenie wysiłku, jaki wkładany jest w czynność czyszczenia.
Obszary zastosowania parownicy
Parownice znajdują przede wszystkim zastosowanie w obiektach publicznych, takich jak:
- obiekty służby zdrowia – szpitale, ośrodki zdrowia, kliniki
- obiekty gastronomiczne i hotelowe–restauracje, hotele, miejsca produkcji żywności, firmy cateringowe, ośrodki rekreacyjne
- obiekty użytku publicznego – lotniska, dworce kolejowe i autobusowe, szkoły
- środki transportu – pociągi, komunikacja miejska, samochody
- obiekty przemysłowe – linie produkcyjne, szatnie pracownicze
Warto jednak zaznaczyć, że dzięki wygodzie w ich użytkowaniu, są też doskonałym rozwiązaniem do użytku domowego.